Fuzzy-TOPSIS-Software
author avatar
بروزرسانی در تاریخ 2022/07/12

نرم افزار تاپسیس فازی برای اولین بار توسط وبسایت دیتا هارنسینگ ارائه شده است. این نرم افزار در دو محیط اکسل و متلب (MATLAB) طراحی شده است. بطوریکه محدودیتی برای تعداد معیارها و گزینه ها وجود ندارد. آموزش این نرم افزار به همراه فایلها در پکیج مربوطه موجود است. در این مقاله به نرم افزار تاپسیس فازی در متلب پرداخته شده است و برای دانلود نرم افزار fuzzy topsi در اکسل میتوانید این فایل را در وبسایت دیتا هارنسینگ بیابید.

نرم افزار تاپسیس فازی در متلب

نرم افزار متلب یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای برنامه نویسی است که برای برنامه ریزی خطی بکار میرود. MATLAB یک بستر مناسب برای کد نویسی بسیاری از روش های تصمیم گیری چند معیاره است زیرا تمامی فرمول های پایه ریاضی از جمله میانگین، ماکزیمم، مینیمم، فاصله اقلیدسی و … در MATLAB از پیش نوشته شده اند و این کار را برای برنامه نویسی راحتتر میکند. تنها نقطه ضعف این نرم افزار حجم بالای آن برای نصب است. وبسایت دیتا هارنسینگ محیطی را فراهم آورده است که به سادگی هر چه تمام تر داده های مسئله خود را وارد کرده و تنها با یک کلیک تمامی نتایج ممکن تاپسیس فازی را مشاهده کنید. این کد متلب به عنوان نرم افزار تاپسیس فازی در متلب معرفی شده است و در لینک زیر میتوانید این کد را به همراه آموزش دریافت کنید. کار کردن با این قطعه کد نیازی به هیچ دانش کدنویسی ندارد. در این برنامه، میتوانید داده های ورودی خود را بصورت ماتریس وارد کنید. تمامی مراحل با مثال های ساده آموزش داده شده است. شما همواره میتوانید سوالات خود را در این پست در مورد محصولات مطرح کنید. متخصصین دیتا هارنسینگ در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

ویژگی های نرم افزار TOPSIS فازی در MATLAB :

  1. نیاز به هیچ دانش کد نویسی ندارد
  2. برای هر تعداد معیار و گزینه دلخواه قابل اجرا است
  3. برای هر تعداد میعار مثبت با منفی قابل اجرا است
  4. توانایی تحلیل حساسیت دارد

میتوانید آموزش روش تاپسیس فازی را در وبسایت ما تهیه کنید. این آموزش در بخش های مختلفی تهیه شده است که به راحتی میتوانید تمامی مبحث این روش را بخوبی یاد بگیرید.

به زودی تصاویری از محیط این نرم افزار منتشر خواهد شد

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *